"V Hluboké zimě jsem konečně pochopil, že se ve mně skrývá nepřemožitelné léto." Albert Camus

Červen 2009

Řekli jsem čau před školou..

30. června 2009 v 15:23
Foglarův mysteriózní seznam:
V knihách se občas dočteme o vzorných studentech, kteří se připravují z hodina na hodinu, během vyučování se neustále hlásí, před začátkem hodiny dobrovolně nosí profesorův z kabinetů pomůcky, nekouří během polední přestávky na dvoře za popelnicemi a do školy chodí jednak rádi, za druhé slušně a čistě oblečeni.
Dodatek Rona Hubbarda:
Takové knihy souhrnně označujeme jako vědeckofantastickou literaturu.

Tak dnes jsme dostali ten natolik rodiči a učiteli ceněný papír, pro nás drahocený ne více než prázdný list papíru. Nebudu říkat konečně, kdo se na vysvedčení těšil? Možná tak na prázdniny, na konec školního roku, ale určitě ne na hodnocení naší marné snahy, za celý rok:)

Jaký bylo vaše vysvedčení? Já měla 2 dvojky a jsem maximálně spokojená. Hele lidi, vážně nejsem šprt. Jen mi přijde, že když jsem šla na gypml, tak všici, jak je to těžký atd, no přijde mi to teď trochu přeceňovaný..

U nás doma je balící horečka, zítra jedu na tábor na 18 dní. Na Kozárov, je tam moc pěkně:). jen doufám, že nám nebude moc pršet.
Pak s našima na dovolenou, možná za tetičkou do klatov. A na konci prázdnin snad s kamarády an čundr. Na to se mooc těším.
Jinak s ebudu tak povalovat a tak:). brigádu žádnou nemám, bohužel. Penízky se hodí dycky..:)

A co vy plánujete na prázdniny?
Tak čao za 18 dní.

Adiós Amigos

Viléme, jsou to přeludy, když je nám blaze?

24. června 2009 v 7:18 labirint duše...
Postihlo mě kruté poznání, dosud schovane do nejhlubších tajů mé duše. Uschované v malé truhličce na zámek, od kterého někdo nalezl klíč..a to bylo špatně!

Připadá si, ne já jsem jako buldozer. Asi vám to bude znít směšně, ale je to tak..

Si přisvištím na nějaký pěkný místo. Kde rostou stromy se spoustou ovoce, keře, květiny a krásná zelená tráva, chvíli si tam pobudu a mám radost, že dělám něco, co mi jde, co mě baví, co je moje práce. ALe jak odejdu...Zbyde jen neúrodná půda, kde nic neroste, pustina. A buldozer jede zase dál..On, ale nemá city, to je asi to ,čím se od sebe odlišujem..necítí utrpení, strach, nic.
Dělá jen to, pro co byl stvořen, dokud ho nezačně rozežírat rez a neodstaví ho do šrotu.

Nebo možná živelná pohroma?:(

On totiž má bouřku vášnivě rád, a jak začne venku třískat hrom,nikdo ho doma neudrží.Doktor Vlach říká, že to je odbornický komplex a že se dědeček chodí dívat, jak dělá elektřinu konkurence.

22. června 2009 v 21:52 labirint duše...

Nevíte někdo kde mám ksakru telefon? S vyplejma zvukama ho můžu hledat ještě další čtvrt hodiny:-/
Že by lednička? Ne , nic jsme nejedla..asi bych se měla napřed podívat na normální místa jako do skříně a tak..:D

Dneska jsme měli jen 5 hodin uf, ale stejně se pořád normálka učíme.Jen s tím rozdílem, že už nás nezkouší. Jaký bude vaše vysvědčení, já jsem nadmíru spokojená..:)
No, ale stejně jsem došla dom pozděj než obvykle. Jsme se s Marťou trousili po městě, toho mám aspoň na měsíc dost!

A pak jsem s Kájou koukala na X mena 3 (ať odpustí feministky:)) a obdivovala Hugh Jackmana. No není úžasnej?Ach a ta postava:)

Už za chvíli budou prázdniyn, sakra! nějak mi to pořád nedochází..
A taky bych měla vrátit knížky do knihovny...to mi taky nedochází:D
Četli jste někdo Saturnina? Luxusní;)
Nebo nějakou Bridget, musím to i zkouknout, už zase:), ať můžu porovnávat..:)

A už snad půl hodiny, hodinu, si vymývám mozek touhle písničkou. Je těžce návyková..:D

Heuréééka, mám telefon!:D

Nejšťastnější den

19. června 2009 v 16:11 news
Dnes má být údajně nejšťastnější den v roce. Já mám dnes váýně dobrou náladu, a co vy?:)

Matematický vzorec na štěstí
Kromě toho, že se právě vrací léto, což je vždy důvod k oslavám, je tu ještě jedna záležitost, díky které se dnešní šťastná konstelace dala předpokládat. Překvapivě to je matematika, jež dokazuje, že dnešek je skutečně tím nejradostnějším dnem za celý rok.

Psycholog Cliff Arnall přišel se zvláštním vzorcem, který zahrnuje přátelství, počasí a prázdniny, přičemž zjistil, že z ní vychází 19. červen jako den, kdy bude nejvíce lidí nejspokojenějších.

Peníze nehrají roli
Vyšlo to na základě času tráveného s přáteli a milovanými osobami, očekávání víkendu a snižujícího se pracovního břemena a také spokojenost s hezkým počasím. V našich končinách sice nezažíváme nejhezčí den, vzoreček je ale musí být poplatný celému světu. Navíc o víkendu má být i u nás hezky, což se započítává do očekávání rovněž vzbuzujících pocit štěstí.

Podle doktora Arnalla si štěstí užíváme i za dob hospodářské krize. Mnohem důležitější než peníze jsou totiž mezilidské vztahy a zdánlivě drobná radost z hezkého počasí a pučící přírody.
zdroj "libko":)

Blíže ke zdárnému konci

17. června 2009 v 22:15 labirint duše...
No ke konci tak docela ne, každý konec je tak trochu začátek něčeho nového..
Ale to jsem nechtěla..
Taky vždycky když chcete napsat nějakej článek tak vás pořád něco do poutáva? Ať už facebook nebo hledáte obrázek ke článku tak dlouho, že už pak nic nenapíšete , jako já..:)

Pomalu se blíží konec školního roku. Už jsme byli na výletě, o tom později.Už mám skoro všechny známky uzavřený, zdárně a az chvílu už budou prázdniny. Za 2 týdny! Vůbec si to neuvědomuju, co na ně plánujete?

Dneska jsme v hudebce zpívali na střeše gymplu, to bylo úúžasný:D. Lidi se zastavovali a koukali nahorů po nás. Dělali jsme si srandu, že příště vezmem klobouk a budem vybírat prachy. Na čež učitel prohlásil,b že ok, že príšte budem zpívat na náměstí s kloboukem..:D Tak jsem zvědavá..

Eště musím dopsat pitomej čtenářák za celýho půl roku, což je horší než sebevražda. Horší než v stávat v 5 ráno!

A už jsem byla plavat v místním lomu. Zbožňuju plavání!

A letní déšť smysl ze země vše ,špínu, hříchy. A lidé se již těšili až opět vysvitne slunce, aby mohli začít zase znovu..

7. června 2009 v 22:11 labirint duše...
Jak já jako malá měla ráda déšť, sedávala jsem za oknem a koukala jak déšť čistí silnice.
Sedívala jsem na balkóně, když bylo tepleji, a chytala obrovské kapky. A když byla zima poslouchala jsem rytmus kapek bubnujících do oken. A když se objevila duha...
Teď už tolik neprší.
Nepřijde vám? Jak dlouho už vážně nebyl velkej slejvák?
Teď mám ráda jen letní deštík, v zimě ne!
Mám ráda to osvěžení, vlhký vzduch a mokrou trávu. Hlavně když je teplo a vy zmoknete rádi a ne , že se hned schováte pod deštník..
Déšť je prostě takovej ehm očisťující:)

Zorbing

5. června 2009 v 14:59 labirint duše...
Páni, četla jsem to včera, že se kdesi při zorbingu zabili.
To jsem ráda, že už to mám za sebou! Naši by mě teď už nepustili.

NO jak bych to popsala, bylo to nepopsatelné. Taková ta chvíle co vám vezme dech a nestačilo by mi pro popsání slov.
Prostě wow, paráda! :D

Vskočili jsme dovnitř, jelo se po 2, že prý je to lepší, připásali se a pak nás roztlačili a šup z kopce. Eště to trochu skákalo, zvenku to vypadalo málo, ale zevnitř..:D
Jo a je to i pro slabší žaludky, že prý s z toho nezvrací. No mě teda blbě nebylo, tak snad..:D

Můžu to všem doporučit. My byli kousek od Brna, ale je to určitě i na víc místech.;)