"V Hluboké zimě jsem konečně pochopil, že se ve mně skrývá nepřemožitelné léto." Albert Camus

Leden 2009

Tak je to tady

30. ledna 2009 v 15:19 labirint duše...
Tak je to tu, ten dlouho očekáváný cenný papír. Jak dopadlo vaše vysvědčení? Pro někoho je to první vysvedčení na střední, pro někoho témeř poslední na základce...ale co pololetí není zase tak důležitý co..Nebudu se tu chlubit se svýma známkama, ale vy se klidně pochlubte..:) Jen bych možná pohanilá náš oběd studenej hamburger...grr
Tak yjsem musela vynést petflašky, kamoš se nábídl , že mi pomůže. koš byl ale plnej , sammozřejmě, tak jsme to museli vynest na dvůr. venku snežilo a mi tam jen v triku a pantoflích , fakt demence..
Nej je , že máme aspoň trošinku prodlouženej víkned. Já teda jedu v pátek pryč, se skauticama, tak si volna moc neužiju. Tam bude pořád co dělat. Ale vypadnout z baráku je taky odpočinek , že..:)
Krásnej víkend přeju

Změna

26. ledna 2009 v 21:42 labirint duše...
" Nic netrvá věčně, ani příroda ani lidský život, jedině trvalá je změna"
Už na tolika blogach jsem četla jak spoustu lidi poznamenal přechod na střední, a je to tak. jen na mě to tak nějak dopadlo až teď. Nedávno při těláku kluci hráli fotbal a řešily jsem s kámoškou komu budem fandit. Rozhodli jsme se že "našim" ,to jest ze základky. Přesně tak jsme to řekli. Prostě si všimnětě jak ještě po tom půl roce stále rozlišujem kdo je odkad. Donutilo ě to zamyslet se..
Nebudu psát , co my střední škola vzala, to zní hrozně. Budu spíše psát, cěho jsme se musela vzdát kvůli času...
A tím nemyslím skvělý známky, volný čas ani nic podobného. To nejdůležitější jsou přátelé ze základky. Vím, že na střední si najdu nové, Ale to Oni se semnou dosud protloukali životem a teď se jich mám vzdát?! Vím , že se můžem stýkat dál ,ale už to nebude ono...
Znáte to , jak s limdi ,se kterými se vidíte každý den si máte stále to říci. ale jakmile se nevidíte půl roku, i přesto kolik se toho událo, nemáte si co říci?! Nechci aby se tohle stalo s mými bývalými spolužáky!
jásný, vím, že si každý jdeme po té své "cestě" ,stále vpřed, a za sebou necháváme spoustu lidí. Do konce života jich bude spoousta, ale proč to musí začít už teď ?! To je tak kruté...
A protloukat se životem sám? Nemožné!

Zelená

26. ledna 2009 v 14:50 picty
Nehcce se mi psát, tak sme hodím aspoň obrázky...
Máte rádi zelenou?

Zelená
Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly.

Ten, kdo dává přednost zelené barvě bude zřejmě za všech okolností stát na svém a nezalekne se žádných překážek. Má sklon pečovat o druhé, ale také je rád ovládá a kontroluje. Touží po obdivu a uznání. Modrozelenou, volí lidé stateční, houževnatí, ale také umínění a málo přispůsobivý - ti, co se o nich říká, že jsou schopni "jít hlavou proti zdi".
Odmítají ji lidé originální, ale také přepjatí, a určitě není oblíbenou barvou zklamaných a vnitřně nejstých. Příčinou odmítání zelené může být i tělesná slabost: za nesympatickou ji často označují lidé trpící srdečními chorobami.

Uši jiných neslyší co říkají má ústa...

25. ledna 2009 v 14:58 labirint duše...
Protože má ústa nemohou říct to co by chtěly....

Žádné další úvahy, prostě k věci...:)

Začneme od čtvrtka. Náhlá bolest v krku, uh!Ve škole v poho ale pak jsem se chystala do vv a úžasně jsme se rafla s máti což my vážně vylepšilo náladu! takže nálada v háji..Ty hádky mě teď no dost vyčerpávájí,a prostě mě to štve!
Do vv jsem samozřejmě došla pozdě, páč jsem taky měla doprovod co mi tunaladu trochu vylepšil...a dal prachy na kafčo:D další plus..:)
Pak jsem si jen tak sedla a prohlásila , e bych si dala čokoládu a Maru ju vytáhla z kapsy. ♥ . Tom mě taky něčím potěšila a tak. Hej prostě den mých splněných přání nakonec..A po VV jsme šly na to stmívání: Fakt good:).
Pátek byl taky krizovej, ale hlavně poslední den v týdnu! Ve škole nuda, oběd nic moc. Po menší vlasové aférce, jen z mých známých našli v buchták vlas 3. No to vás odradí, věřte! Taky v pátek pršelo grr, můj hlas se začal pomalu ztrácet..Po skautu, což se moc neprotáhlo, vímečně...Jsem šla na ńakou akci ke kamarádovi. Sme si zase zasignili karaoke takže hlas vyřvanej..

Sobotní ráno bylo překvapivé hlas začal znít jak od vychlastané 40! A večerjsme šli na skautskej ples.Sem si výmečně navlnila vlasya měla jsem žlutý šatky:) Ples byl super akce nakonec, což jsem nečekala.
Ale si zkuste přeřvat tu hlasitou hudbu..Takže po pár tancích jsem už zněla jak mutující vychlastaná 40!

Nedělní ráno bylo děsivé! Bolest v krku se mísí s neexistujícím hlasem a je mě tak nějak celkově blbě. Bože, já ztratila hlas! Víte jaký to je?! To je jako ztratit vlastní identitu!!

Stmívání (twilight)

25. ledna 2009 v 14:29 filmy
Tak už jsem konečně teda viděla to pověstné stmívání..:) Byla jsem na tom ve čtvrtek.
A musím říct že se mi to , i přes nějaké směšně vypadající scény, vážně líbilo. Jak ale Edward skákal po stromech, no spíš plachtil..tak to jsem měla vážně dost :D Taky jsem si většinu postav představovala dosti jinak. Ale myslím že se jim povedlo dobře skloubit romantiku a napětí. A párkrát jsme se u toho i pobavila...) Prostě great;)
a pro ty co to ještě neznají tu mám nějaké informacion:)

Základní informace
Natočeno: USA 2008
Režie: Catherine Hardwicke
Scénář: Melissa Rosenberg
Hrají: Kristen Stewart (Isabella Swanová), Robert Pattinson (Edward), Kellan Lutz (Emmett Cullen), Nikki Reed (Rosalie Haleová), Ashley Greene (Alice Cullenová),Jackson Rathbone (Jasper Hale), Billy Burke (Charlie Swan), Gil Birmingham (Billy Black) a další
Délka: 120 minut
Žánr: Akční / Romantický / Fantasy / Thriller

Děj
Bella Swanová byla vždy trochu jiná než ostatní, nikdy se nesnažila vyrovnat trendy holkám ze střední. Když se její matka znovu vdá a pošle Bellu, aby žila se svým otcem v deštivém, malém městečku Forks, nečeká Bella příliš velké změny v životě. Zde však potkává záhadného a neuvěřitelně přitažlivého Edwarda Cullena, který je zcela jiný než ti, které kdy znala. Je chytrý, vtipný a....

Odpověď pro Lucy

20. ledna 2009 v 15:43 Ptejte se Kickci
Pardón ,že vás tak přeskakuju,ale jelikož nemám moc času , tato otázka se mi zrovna hodila..:)


Lucy:Co je za tím otazníkem? XD

Přece moje maličkost:)
Ta fotka je ,no neřeknu přímo, že se mi nelíbí, ale mám i své lepší chvíle:D
Na další dotazy odpovím postupně, klidně se ptejte dál:)

Design - 0.7 - život je návýkovej

19. ledna 2009 v 21:51 About blog

Už mám dost té zimy, sněhu, zimy a hlavně zimního dyzajnu..
Přivítejme tedy jaro, začátek života ,rostlin a kdo ví všeho ještě...:)
život je návykovej, ale někdy zabíjí, řeknu jen už..

Na vrcholu

19. ledna 2009 v 21:22 labirint duše...
Titulek maličko přemrštěný, uznávám, že na vrcholu tak úplně nejsem. Na vrcholu svých možností, života, štěstí, to ani ne, ale tohle nemá bejt další zamyšlení, ale jen odpočinkovej článek:)

A to o dosažení vrcholu, né tak významného jako např. Mount Everest, ale každej musí někde začít, nejlépe těmi malými vítězstvími.:D
A teď už přesně, byla jsem na stěně, také té horolezecké v Kuřimi. Byla jsme tam už po 2. a jsem z toho víc a víc nadšená..:) Už mi to teď i víc šlo, tak jsem ještě spokojenější:D. Varovala bych jen, že po tom děsně bolí ruce a když jste tam furt tak by to určitě taky nebyla levná záležitost, ale to vše stojí za ten pocit, když vylezete až na vrch a můžete si říct- dokázala jsem to. Ne , že bych vylezla vždy, ale když už vylezu tak je to supr!
Kouknete dolů z té výšky, teda pokud ještě můžete:D, a uvědomíte si, páni jsem ale vylezla vysoko..Máte super rozhled a pocit vítězství, nad tou stěnou, nad sebou samým..:)připadáte si jakobyste z vrchu viděli nějaké tajemství, které je ostatním zkryto. No moc nevím jak bych to popsala..Vždycky se vrátím příjemně unavená a mimo jiné, pohyb prospívá zdraví, ne:)

Jo všimli jste si, že "sumer is here" dobře přímo tady teda ne, ale blízko. :D Jo vážně su normální! Snad je léto blíž, než si myslíme..:) Jsme s kamoškou přemýšlely, co všechno se dá dělat v létě, plánovaly a tak. Bože už s etak těším na všechny ty požitky léta! Už aby bylo tady!i´m really sorry

17. ledna 2009 v 16:55 labirint duše...
Se omlouvám, že na ten blog teď tak trochu kašlu..i na sb atd..
Tenhle týden byl ve škole dost obtížnej, jsme psali všechny ty čtvrtletky a tak, hrůza! Jsem ráda, že už to mám za sebou..:)
Dnes jsem byla s kamoškou bruslit nahodou sme ani moc nepadaly:D
Mám nachystanej novej dyzajn, jen ho sem dát a..to bude tak všechno .
Jo eště proč jsem nepíšu je asi ten, že když jsme teď na netu tak koukám na seriál. Jmenuje se to Gossip Girl a je to docela blbost, ale už mě to tak nějak chytlo:D

školáci jsou svině

12. ledna 2009 v 21:42 labirint duše...
Teda já samozřejmě ne, samozřejmě. Ani mí spolužáci a skoro žádní žáci,ale...
Měli jsme se stěhovat do jiné třídy na něminu. Přijdem do třídy a tam otevřený všechny okna! Kosa jak sviňa!Mě upa drkotaly zuby.
Že by náhoda?! To asi těžko!
Musím uznat, že mě to docela dožralo! Zbytek něminy jsme s Nikčou proseděly u topení, když jsme se hlásily , ne že by to bylo moc často:D, tak nám čouhal jen kousek ruky nad lavicu, ale tak co nám bylo teplo a učitelka nic nenamítala..Ať žije topení. Ať pykají viníci:D.

Páteční intelektuálky

12. ledna 2009 v 21:06 labirint duše...


V pátek
, jak už se tak nějak stalo naším zvykem, jsme zase zamířily do čajky. Teda napřed jsme ještě vedli malý holky na družinovce. Byly jsme s nima na přehradě, zaklouzat si na ledě:D Hej to bylo suprr sme si vyklouzala dráku a už to jelo:D Od klouzání až po Labutí jezero:D.
Ale z5 k té čajce. sem si obednala večerní pohody,mmm:) Jednou sem si ojednávala :"Večerní pohodu, prosím." a kamoš prý: " za to se tady musí platit?:D"
Já chci, ale psát o ašem vzdělávání..:) Jsou tam i nějaký knížky, tak jsem si napřed vzali Splav od Frání Šrámka, pak 100 myšlenek Mahátmy Ghándího a komunistickou příručku Praktická dívka.:D
Ale jako poslední Jsme tam objevily Malého Prince od Antoina de Saint-Exupéryho. Četli jste to někdo?
Střídali jsme se s Kájou v předčítání a už jsme přečetly 5 kapitol, zbytek si nechame na příště a popříště a tak dál:). Prostě jsem chtěla říct, že mě ta knížka maximálně zaujala. Malý děti ju můžnou číct, ale budou ji mít jen jako pohádku, což je škoda, že nemůžou pochopit všechny myšlenky. Pro dospělé je možná příliš pohádková. Tak je snad na nás, na nás, co se snažíme být dospělími a přitom jsme také ještě děti, abychom ji přečetli a vážily si jí..:)

Jinak tak stručně k ostatním dnům: Pořád teď píšeme nějaký pololetky a tak, prostě to teď vůbec nestíhám a mám dost učení..:-/
Slyšeli jste o tom, jak nám Rusko zastavilo plyn, nevím jak je to na tom teď, ale já nechci, nechci mrznout!
Jo a taky, že dnes byl údajně Nejstresovější den v roce, tak jak jste ho prožili?
Jo a dotazy na mě postupně zodpovím,až bude trochu času..

Dopis

9. ledna 2009 v 15:48 meine slohovky
Tak tahle povídka je ještě ze základky, tenkrát jsem si myslela,že je dobrá, ale..:D Tenkrát jsem také byla naivní..:)

Učitelka nám vždycky zadala pár slov , tentokrát tyhle - komár,dopis,lékárna,vítr
....................................a mi měli napsat nějakou povídku.

Jako každé ráno, každý den poslední 3 roky, jsme vstal v 6h ráno. Uvařil si čaj a šel do práce, přesně na čas, to se ví. Šel jsem do lékárny. Ano, jsem lékárník a povím vám , že to není kdovíjak zajímavá práce. Ale jinou jsem hold nesehnal..
Prodávám prášky a debatuji se zákazníky o jejich neustále bolavých zádech a tak podobně, opravdu zábava! Na lidi pod 40 tady těžko narazíte, možná jsme zdravější, možná se nám nechce vyhazovat peníze za zbytečné prášky, kdo ví..Prostě a jednoduše jsem v obležení prášků a seniorů..
Tenhle den měl být,ale jiný, cítil jsem to už od rána.Nejspíš, bylo to kvůli tomu dopisu, to je jisté. Měl jsem takový divný pocit..
Z práce jsem se vrátil pozdě večer a šel jsem rovnou spát. Ale na posteli stále ležel. Svou zářivou čistotou, jako by se mi vysmíval. Zatracený dopis. Jako už mnohokrát toho dne jsem ho otevřel, už byl trošku pomačkaný a upatlaný od mých rukou, a znovu se začetl.
Neznámí mi vyhrožoval, prý jsem mu nějak ublížil..Já vím, taková hloupost, kdo by se bál, ale... "Za to my zaplatíš," znělo my stále v uších a veřtě, že já se opravdu bál.
Dopis jsem položil na stolek vedle postele, že se pokusím usnout. Myslel jsem,že nebudu moci spát, ale zachvíli už jsem spal tvrdě jako poleno. "Bzzz..." slyším v hlavě, probouzím se, ten zataracený komár!Jak hlasitě bzučel..Chtěl jsem své špatné svědomí zaspat a teď...
Na hodinách 01:00 v noci. Vítr rozrazil okna, okenice mlátily o sebe, nebo, že by to byly kroky?!
Ozbrojil jsem se tím první co jsem uviděl, tlustou knihou,bože, tak se mi klepaly kolena, jako těm důchodcům dnes ráno, a odvážně jsem vykročil.
Jediné co jsem uviděl byla černá silueta, ještě jsem stačil vykřiknout : "To ty?!"a pak, jsem se propal do tmy...

Who am I ?

8. ledna 2009 v 16:20 Ptejte se Kickci
Tak mě napadlo , že vlastně ani nevíte kdopak jsem, co mě baví, jaké mám zájmy. Řekla jsem si, že poodhalím malinko ze své tajemnosti a už nejsem ta "paní tajemná"..:)

Začneme asi tím, že..
Je mi 16, mám blond vlasy a s mýma sotva 160cm mě určo nepřehlídnete..:D
btw. tu fotku fotila jednou kamarádka, na základce..:)

A zbytek je na vás, ptejte se. Co vás zajímá?

Last meal?

7. ledna 2009 v 18:59 labirint duše...
Jahoo včera (6.1.2009) nám začli na škole konečně vařit, jídelna byla totiž v rekonstrukci,abyste rozuměli..:) Tak jsme byli fakt zvědaví jáky to naše první jídlo bude!

Oběd sme dnes měli v 1. směně, kolem 12, ale šli jsme maličko dřív...Bože, tam fronta až na chodbu , kde je asi 12°C. Brr. Když jsme se konečně dostali do prostorů jídelny, začali jsme získávat nové poznatky. A to, že to nemůžem do hodiny nikdy stihnout! Je to děsně maličký..a tak.
Pak přišli na řadu kuchařky! Skrz pootevřené dvěřě jsme viděli to , co mělo být nejspíše navždy ukryto:D. "To snad ani nesmí vylízat, ne!", prohlásili kluci:) "Vidíš ten smeták?". Nedali se. " Ty hajzle, to je moje teta!" vypískla najednou kamoška..no Lol:D
Ha , už jsme skoro u jídla eště přiložit čipovku k takýmu stroječku a bude to! Ale jak se to tam sakra dává, to je teda záhada:D.
Po vyřešení téměř nemožného úkolu , dáme jídlo na tánec, nalijem si pití, polívku radši vynechám a jdeme si sednout, k jedinému poloprázdnému stolu.
Polívka, květáková, nejspíše. Kamarád naznal, že patří spíše do těch jednolžičkových- Vzmeš si lžičku a máš dost:D.A ten květák v ní, no , že by objekt zkoumání anatomie?
Pak přijde na řadu gulášek..když opominu tři druhy těstovin, maso co vypadá v lepším případě jak gyros, chuť není zase tak hrozná..
Největší kulinářský výkvět nám však poskytlo pití! To bylo nejhorší, shodli jsme se! Barva jako mrkev, teplota asi jako vlažněj čaj, chuť značně připomíná multivitamín v přášku , značně nerozmíchán a značně hustý..Když jste to vypili na ex, tak možná..:D
Po obědě my bylo aspoň 10min tak nějak všelijak..
Zítra máme Rizoto Z masem (Na jídelníčku bylo vážně Z, si nedělám srandu!), tak su dost zvědavá, aby to nebylo spíš Riziko..:D

Diagnóza: Znuděná svou vlastní existencí

5. ledna 2009 v 20:09 labirint duše...
Dost pozitivní nadpis, že. Huh, no teď už se mi o tom píše líp, protože jsme zjistila že to jest pomíjívý, nikoliv dlouhodobý stav...

No je to tak dva d ny zpátky, kdy mi toto kamarádka řekla, a teď si říkám, co když měla pravdu..Napřed mě to trošku urazilo, ale ona nemůže za to ,že popisuje to co vidí. A začala jsem se cítit, ne hloupě, blbě, tak nějak..no nevím. Prostě tohle by se asi stat nemělo, víte jak to myslím. To je už asi špatný. Vždyť život je jedno velké dobrodružství, říká se. Možná jen pro toho kdo je jim otevřen..
Nic se mi prostě nechtělo. Nic dělat, nic začínat, proč?! Když něco nakreslím ,stejně to bude stát za hovno, zmačkám to a vyhodím, na co koukat na film , je to jen ztráta času..a tak. Z ničeho jsme neměla radost. Tu opravdovou , trvalou..
Řeknete si, bože kráva znuděná životem ,ale každej má právo cítit se jednou za čas mizerně. Nebyla bych znuděná lidmi okolo mě, to vůbec ne, jen prostě asi sebou...Je to divný, že.

...