"V Hluboké zimě jsem konečně pochopil, že se ve mně skrývá nepřemožitelné léto." Albert Camus

Prosinec 2008

Silvestr

31. prosince 2008 v 12:25 labirint duše...
No hlavně bych vám chtěla popřát krásnje novej rok. Ať je přinejmenším stejný jako ten předešlý, né-li lepší..Taky ať si užejete silvestr, ve zdraví..bacha na petardy a alkohol jak vám už asi řekli rodiče:D

Já jedu pryč, už vlastně skoro za hodinu a eště nemám sbalený a místo toho tady čučím do Pc.V ynález zkázy a užírač času co:)
Nic tak se mějte všici pekně..;)

12 days of Christmas

31. prosince 2008 v 12:24 hudební videa

Prostě nej song:D! Sem ho objevila náhodou, když sem mělá vánoční náladu a zadala do vyhledáváča na youtubku Christmas. A vyplatilo se mi to..
Jen si to poslechněte to je prostě upa nejlepší, jo pořád se to vlastně opakuju tak se nedivte,hlavně jak říkaj Christmas a ten klip, prostě všechno! :D

My lovely shoes, where are you?

30. prosince 2008 v 15:02 labirint duše...
Kde jste zlatíčka moje? Kde?! Nezlobte a přijdtě ke své právoplatné majitelce, prosíím!Tak sakra bude to!

Co se nestalo! Jsme přišla domů z čochu kolem 2, sundám botky jdu dom a spát.Ráno kolem 9, jde mamča do obchodu, aktivista, ale o to nejde. přijde domů a prý kde mám boty? Jestli jsem je dala dovnitř, že na chodbě nejsou..
Tak supr, mě někdo prostě šlohl boty! Během noci! A to jsem ještě dole zamykala dveřě! Jo bydlím v bytovce, abyste chápali.,
prostě moje milovaný boty jsou pryč. Jednou pro vždy! Co když je teď nosí někdo s nemytou nohou plnou bradavic místo mě!
To je už fakt demence, krást boty a navíc otasky an zimu! Grr to nemohl šlohnout kozačky sousedce nebo někmu?!
Jo a naši si eště dělali srandu, jestli jsme prý z toho čochu v botech přišla, esi sem se neopila a někde je nechala..prostě..grr! Ani kamarádi mi to nevěřili..:-/ to je ta divný, když se někomu ztratí boty?! nemaj nohy, tak zdrhnout asi nemohlÿ ne?!
Ach jo, rouzloučit se s nečím milovaným je vždycky težký...:D

Hlavou sem, hlavou tam, to se ale natřásám :D

29. prosince 2008 v 22:25 labirint duše...
Pozor pozor! V blansku se konal snad historicky první čoch. Na štěpána. Tak jsem tam samozřejmě nemohla chybět , ne..v tak důležité chvíli, kdy se psaly dějiny:D. Dobře. to už dost přeháním, ale..
Byla tam snad půlka Bk:D A vstup byl mírně předraženej, ale jinak to bylo fajn.
Ze začátku tam tančili hlavně starošů. Huhůů to byla sranda:D kroužili kolem sebe jako včeličky a tančila tak jak byste to asi viděli ve filmech z 60. let..:D
Ten kdo zavedl, že pozdní příchody jsou IN, by patřilo zabít. Sme výmečně přišly dřív a než se to rozjelo..už vím proč chodím všude pozdě..:)
Np pak jsme začaly potkávat soustu známých tváří a už se pařilo. Celej sál se zapařil, fuj tam bylo teplo! A když jste vyšli ven, vznášel se tam tabákový mráček, ale neva.
Sem se po dlouhé době skvěle vyřádila. Házeli jsme hlavama , skákali a nepřipadali jste si vůbec jak magor.Pak nás vzali kamoši na záda , takže jsme tam byly zdaleka nejvyší, juj to byl pocit:D.Štvali mě , ale ty ploužíkový přestávky, jste se už nemohli dočkat , až zas pustí něco rychlejšího..jo, ale když sjem tančila s kamošem, vrazil do nás jeden chlápek, tak jsme mu to (ne)nápadně oplatili..hih.:D
Takže dobrá akce, kája prohlásila, jen mě ještě pořád bolí za krkem:D.

Mamma mia- Songs

27. prosince 2008 v 15:32 hudební videa
1. Our last summer

Tak to je slibovaná písnička z Mamma mia, snad se vám bude líbit;)
Bych si táák chtěla skočit někam do vody, zaplavat si, užívat si sluníčka..asi se přestěhuju:D

2.A - Lay All Your Love On Me

Dobrej je tak ten konec toho videa jak tam tančí v ploutvých:D


2.B a teď ta předělávka od Avantasie

lepší ne?:D

3.

a tady je ta babča ,ale až 2:30, jinak je to děsný..:D

Vánoční prázdniny - what heppened -part1

27. prosince 2008 v 15:15 labirint duše...
Je toho tolik co bych chtěla napsat, takže nejspíš na polovinu věcí zapomenu a polovinu nepopíšu tak jak bych chtěla, ale to je asi fuk..:)

Tak co se dělo:
Víte, že už ani nevím..:(Nejspíš jsem byla s kamarády.
V sobotu jsme měly Dámskou jízdu u kámošky. Napřed jsme koukaly na mamma mia a dělaly si z toho srandu,kritizovaly a samozřejmě zpívaly jako o život:D. To byl zázrak, když jsme přišly na to , že jsou tam i anglický titulky:D Esi jste to viděli, tak je tam jedna bezva scéna myslím zívají Dancing queen a tam jde taká babča s otýpkou dřeva a ona ju pak odhodí a zařve Óu jéé!
Tu scénu zbožňuju:D.Sem donutila hoky pustit ju snad 10x.:D A pak taky tu písničku Our last summer. A jedné zas znám metalovou předělávku, ta je lepší..:DNo a když už jsme u toho tak Brosman zpívá vážně děsně:D No dom jsme přišla asi o půlnoci a padla do postílky:D

Taky jste přišli dom pozdě večer a byli jste dycky tak děsně unavení?:D Tak se odvíjely totiž asi celý moje prázdniny:D.Taky jsem zhlídla tolik filmů , jako snad nikdy for Example: Faunův labyrint, 0 důvodů proč tě nenávidím, Zakletá Ela, Wild child, Příběh rytíře, Simpsonovi ve filmu a to nepočítám ty co byly v Tv. O některých vám pak i něco napíšu;)
Znáte tu skvělou komedii Vánoční prázdniny? Tu zbožňuju:D!

O Štědrým večeru a co se dělo pak napíšu v jiným článku..už tak to máte dlouhý:D

Vánoce - Christmas- Weihnachten

27. prosince 2008 v 14:56 labirint duše...

Ten stejný svátek a jak jinými výrazy může být vyjádřen, jak různě se slaví a jak odlišný má nyní význam!
Dříve nebyly vánoce jen o dárcích, ale spíše o vzájemné lásce a přátelství, radosti a pocitu sounáležitosti v rodině.
Přijde mi ,že teď je to vážně o těch dárcích a samozřejmě taky to, že jsou prázdniny, nepracuje se, nechodí se do školy..
A sama vánoční atmosféra je tak trochu vynucená..rodiny mezi sebou, ač už nevědomky, soutěží, kdo bude mít více uklizeno, kdo bude mít hezčí vánoční výzdobu, cukroví..
Taky v období vánoc vziká více konfliktů, nemyslíte.
Hádáte se o dárcích, jestli si to můžete dovolit, jestli máte dost uklizeno, jak stihnete všechno udělat a jste tak celkově víc ve stresu. Jak nestíháte co jste si předsevzali, jste protivní a zlost si vybíjíte na ostatních - což jsem si mohla sama zakusit..:(.

Jasně, i já mám docela ráda vánoce. Konečně si odpočinu od školy a kdo by nerad dostával dárky. Ale to jejich nakupování , vánoční přípravy a ten zbytek, to už fakt ráda nemám..Vánoce maj přece bejt svátkem pohody , tak proč se všichni pořád zabývají těma přípravama a zbytečně se honí těma blbostma. nemůžou si to prostě jen jednoduše užít? Bez přehnaných příprav a plánů?!

Přeju..

24. prosince 2008 v 14:25 labirint duše...
Krásný Vánoce chci vám popřát, aby měl člověk člověka rád.
Aby jeden druhému víc štěstí přál a aby ten nový rok za to stál..:)

Oh vím, jak neoriginální, sle jsme tu jen na skok , takže nebudu dlouze vymýšlet něco svého takže ještě jednou krásný svátky a neopijte se moc na silvestra..:D
Ozvu se pozděja , to víte přece nemůžu na vánoce vysedávat u pc..:)

O knihách

20. prosince 2008 v 18:33 citáty a moudra


 • "Knihy jsou mrtvým materiálem, dokud v nás neožijí." Jiří Mahen

 • "Čtení prohlubuje myšlení, povzbuzuje mysl k hledání a analýze jevů."M.I.Kalinin

 • "Kde začnou pálit knihy, tam nakonec budou lidi upalovat."Heindrich Heine

 • "Svět je nádherná kniha, ale nemá cenu pro toho, kdo v ní neumí číst."Carlo Goldoni

 • "Spálené knihy osvítily svět." R.W.Emerson

 • "Sny jsou literaturou spánku."Coctea

 • "Ani den bez čárky." Appelés

 • "Všechny knihy zežloutnou, ale kniha přírody má každý rok nové,nádherné vydání."Andersen Hans ChristianFriday

20. prosince 2008 v 14:36 labirint duše...
Jééj konečně pátek. Včera jsme končili ve škole už v pul 12, tro byla nádhera:D Taky jsme ve škole koukali na RRRrr.. - vrcholný výplod kinematografie, jak to nazvala učitelka:D Ale náhodou je to správná blbost..
Cesta dom mě trvala asi jen tak 2 hodiny:D. Napřed jsem se koukla po nějakých těch dárcích, eště! Pak mě psala kamoška ať na ňu počkám , že pujdem dom společně. Tak jsem čekaal v cukrošce, kde jsme taky nějaký ten čas pobily:D A pak jsmet o vzali dom kolem kaufu...
Napřed do obchodu s oblečením , kerej se ručil, sme si chtěly koupit ponožky:(tak jsme si aspoň zkušily úúžasně úchilnoučký kloboučky:D. Pak do elektra pak pro jídlo a pití a Konečně domů!
Sem si koupila energeťák v plechovce a to na to otvírání se mě normálně urvalo! grr , ta kvalita. Tak do toho začal bušit brácha klíčama. Po cvíli z plehovky vytriskl gejzír toho skvělého moku a pošplíchalo to bráchy, muhehehe:D. Nakonec jsem to , ale otevřela..:)
A večer jsme byly se slečnama v čajce, kamoš tam měl koncert. Hip-hopovej , což vůbec neposlouchám , ale byla fajn atmosféra a lidi , tak to šlo..:)
Když si , ale uveomím , že jsem dnes měla akfe i energeťák , tak su teda slušně vyfluslá, už se těším jak se o prázdkách konečně vyspinkám!

christmas holiday

19. prosince 2008 v 17:16 labirint duše...
Vánoční , někdo by spíše řekl zimní, prázdniny jsou konečně tu!
Nevím jak vy , ale už jsem skoro myslela, že tenhle týden nikdy neskončí a prázdnin se nedočkám..:)
Tak co , už máte tu vánoční náladu?
Včera večer jsem šla do vv a dokupovala dárky, už máte všechny, nebo to taky necháváte na poslední chvílu?
Šla jsem po náměstí,lemované stromy, i přes holé větve vypadaly krásně! Zářili na nich užsný světla, žlutá záře byla všude..:) Trochu idealistický, já vím, ale prostě jsem se musela usmát. Miluju zářící věci:)
Najednou už mi nebyla zima a ten pocit hnusné mokré zimy bez sněhu, se nachvíli skryl tak trochu do pozadí..:)
Tak všem přeju KRÁSNÝ SVÁTKY!

ublíží či pomůže? Nikdo za nic nemůže...

15. prosince 2008 v 18:30 labirint duše...
Láska.
To dnes tak bežné a tak často používané slovo. Kolik lidí asi za denn někomu řekne " miluju tě" a přitom ví, že to není pravda. A kolik lidí to nikdy neřekne, i když by měli...
Kolik lidí včera, dnes,zítra budou čekat na někoho kdo by je měl rád. Zatím co někteří toho budou zneužívat.
Kam se poděl pravý smysl lásky, jaky vlasně byl..byl?

Jasně další zakomplexovaná puberťačka , řeknete si..to vůbec ne..mám přítele a momentálně jsem
spokojená to fakt, jen mě prostě popadla taková nálada..
Občas mi přijde, že dnešní svět je moc uspěchaný na takový ty vyznání a projevy lásky. Možná máme to slovo moc idealizovaný.
Nemluvím tu jen o lásce mezi mužem a ženou, ale o veškerá lásce lidstva. Mezi přáteli, rodinou ať už citový význam věcí, vzpomínek , období. láska je snad to nejhezčí, čeho je člověk vlastně schopen, ale i to nejhorší!
Spolu s tímto citem, nedáváte jen sebe ale i své srdce. Dávate se do rukou tomu druhému. A on může rozhodnout o vaší budoucnosti, trochu přísné, že. Mumíme proto vybírat moc opatrně, příliš. A toho se spousta z nás bojí. co když si vyberou špatně?
Když se v někom zklamete, bojíte se znovu v někoho věřit. Vložit někomu do ruk vaše budoucí štěstí, strasti. Ale dokážeme být sami? Ne!
I když budem zklamávání, bude nám ubližováno, budeme vždycky chtít , aby nás lidi měli rádi.
Pocit samoty je snad to nejhorší. Nemýt nikoho komu se svěřit. Nikoho koho byste rádi viděli, objali ho a nechali se utěšovat. Nemít pocit, že vás má někdo rád...

Tenhle klip je sice děsnej, ale budu se řídit heslem: řekni to písní. Páč tahle písnička mě tak nějak inspirovala..Janek Ledecký - Proklínám


víkend

12. prosince 2008 v 15:12 labirint duše...
Jedu na víkend pryč tak se tu mějtee, ozvu se později..:)
Zatím..

NIJURA Dědictví koruny elfů

10. prosince 2008 v 17:14 about books
NIJURA Dědictví koruny elfů

Jenny - Mai Nuyen
- ve 13. vytvořila svůj 1. román. Nijuru začala psát v 16. letech. Mazec co..:)

Tancuj a zpívej půlnoční plameni,
do Noci duchů na březích řek,
ať tvoje záře nikdy se nezmění,
tancuj a zpívej do vzpomínek.
Tancuj a zpívej, žhni staletími,
a kdyby uvadnout elfů měl věk,
přivolej, plameni, zpět naše stíny,
legendě staré jako sám svět.


Když mladá dívka s polovinou elfí krve v žilách najde v lese podivný nůž, netuší, že se právě stala klíčovou postavou v konfliktu, který ohrožuje všechno kolem ní. Mírem na světě otřásl neuvěřitelný zločin: Elrysjar, jednu z dvojice magických korun elfů, ukradl člověk!

Design - 0.6 - Christmas suprise

5. prosince 2008 v 20:26 About blog

Tak trochu vánoně, aby se neřeklo. Možná je to vážně histerie davu....vánoce jsou všude tak jsme nemohla být pozadu:D.
Všimli jste se , jak jsem se dnes rozjela se článkama mazec co:Dteď zas dlouho nenapíšu:D
Jo a bacha ať si vás neunesou čerti..:-P

Banánový problém

5. prosince 2008 v 20:20 labirint duše...
Naskytl se nám takový menší problém..:) pomůžete my ho vyřešit, co,;)
Takže, nějak jsme se s kamošem dostali k tomu , kde vlastně začíná banán. Co je konec a co začátek?!

1.↓toto↓
 • je buď začátek, protože od tam banán vlastně roste, žejo.
 • a nebo je toto konec, protože teoreticky je vlastne začátek na druhé straně, tam , kam až banán dorostl


2.↑nebo toto↑
 • protože tady je teoreticky konec , protože tady banán končí a sem dorostl.
 • a nebo je tohle začátek, protože u stopky banán končí a pak už je jen strom, ale tady ne..
Chápete ne?!
..tak co myslíte..

Andílek s čertem v těle:)

5. prosince 2008 v 17:43 skauting-bláznovství neb super zábava..
Today, ve čtvrtek jsme měli zas skautskou akcion. A to takovej mikulášskej pochod. já s kámoškama jsme dělaly andílky. No přípraav to byla jak sviňa:D. No spíš sme tak nějak všechno řešily na poslední chvílu. Kámoška měla křídla na ramínku:D to mě dostalo..
Pak jsem se teda rozestavěli na trase a čekali na dětičky:). Tak do hoďky to bylo odbytý a my si šly posedět eště s čerty:D na klubovny. Sme dostali marlenku mňáám:D Se mě zase povedlo vylít čaj, jak jinak že:D. Jo akamoš, když si umýval obličej od te černé barvy tak přišel no a vypadal maličko jak emo panda:D. Pro holky , vypadal jako kdyby si těžce rozmazal řasenku , tak jsme s mu maličko smáli:D.
A co vy a nikuláš?

20 Dní do Vánoc

5. prosince 2008 v 17:31 labirint duše...


20 Dní do Vánoc

Počet dárků: 1.75

nápadů: dejem tomu nějaký..:)
cukroví: perníčky mňam mňam


Jinak shrnutí dnů: děsně jsem se učila,občas zašla někam ven a tak. Vlastně už ani nevím co jsem chtěla napsat..:)
Prej ,podle nějakýho výzkumu jsou nejchytřejší metalisti a nejhůř jsou na tom ti co poslouchaj disko:D
Eště 2 týdny do prázdnin ,au jak nekonečné se zdají..!

23 dní do Vánoc

2. prosince 2008 v 14:06 labirint duše...
23 dní do Vánoc
počet dárku: 1
počet nápadů: 1
počet věcí co bych chtěla já: tisíce!
upečený cukroví: 0
to jsou přípravy na vánoce co a co vy?
P.S. sem se včera byla ostříhat , ale naštěstí to nedopadlo nijak zvlášť tragicky. Jo abude new dyzajn;)

Zima

1. prosince 2008 v 18:57 labirint duše...
Chjo chjo stále mě to přihlašování ňák nefachá..:(
Hledá obrázek do dyzajnu ale nemůžu najít žádnej co by se mi líbil, to su snad tak náročná?!

Ale chtěla jsem spíš napsat o tom ročním období, které tak nějak nastává.
Já tu Zimu tak nemám ráda!!!
A co vy?
Nemám ráda zimu, chlad, který se dostane i přes tu tunu vrstev , který máte na sobě.
Nesnáším tu břečku, co zbyde po sněhu!
Sníh je vlastně po většinu roku - Sníh může bát n apodzim , na jaře a samozřejmě v zimě. Kam se podělo místo pro úžasně sluníčku a hřejivé teplo?!
Už nechci chlad..to abych si pokaždý dala čaj když přijdu dom, nebo horkou sprchu!
Takovou tu sprchu jak se sprchujete teplou vodou, možná až moc a stejně je vám pořád zima. i uvnitř..Čekám trpělivě na počasí, i když vím , že teplo už mě nečeká.
Kam zmizeli zlatavé paprsky slunce, přesně ty jak mi vždycky zlepší den.A Ta tma od rána do večera!

Jsem jako květina, k životu slunce potřebuje- příliš dlouhé zatmění mě ničí.
Jsme jako medvěd. Na zimu se ukládám do "zimího spánku" přijde mi jako bych zima jen tak přečkávala, jako by to bylo přechodný obdbí.
Jsem jako umělec. Všude hledám barvy, které sníh stejně zakryje. všude bude bílo, jen chvíli, než se sníh zablátí a ušpiní.
Jsem jako program. Mám naprogramovaný vánoce- koupit dárky.Ale už my zapoměli přidat program na tvoření nápadů.
Jsem jako kniha. Hledám pravý význam vánoc, ale nenacházím. Proč si prostě nemůžeme na chvíli zastavit a užít si vánoční atmosféry!
Jsem jako svíčka. Ačkoliv v sobě nosím teplo, okolí je nepředám. Ačkoliv v sobě nosím světlo, ostatní je nevidí, svět nerozstvítí..

Žiji , prostě jsem...
..ať žijí zimní depky..