"V Hluboké zimě jsem konečně pochopil, že se ve mně skrývá nepřemožitelné léto." Albert Camus

Valentýn

8. února 2008 v 17:00 |  labirint duše...
14.2. - jej už jen necelí týden a bude Valentýn, je to důvod oslavy, neb důvod ke smutnění..?Toď otázka. Našla jsme nějaký článek, tak se aspoň dovíte ,co si o tom mylsí novináři..:)
Asi neexistuje žádný jiný svátek, který je spojen s takovou vlnou emocí jako Valentýn. Někteří lidé tento svátek milují, jiní ho zatracují. V každém případě je jen na každém z nás, jak se k tomuto svátku postavíme. Ale proč si právě v tento den neudělat výjimečný večer,který nás odpoutá od stereotypu všedních dní?
A co vy si myslíte o tomhle svátku. Já osobně mu moc bodů nedávám, páč vůbec nevím , co mám koupit..a když jsme sama tak se zas utápím v lítosti. Si prostě nevyberete!

Legenda o svatém Valentýnovi vypráví o mučedníkovi z doby římského císaře Claudia II. Duševně nemocný císař se prý rozhodl zrušit manželství, neboť ženatí muži podle něj nebyli dobrými válečníky.
Kněz Valentýn však přes císařův zákaz tajně dál oddával milence, za což byl uvržen do vězení a popraven. Poslední vzkaz, který Valentýn poslal dceři vězeňského dozorce před svou smrtí, zněl "Od Tvého Valentýna". A tak si od té doby v den svátku Sv. Valentýna zamilovaní lidé posílají a dávají tyto "Valentýnky" s vyznáním lásky.
Dnes už má svátek zamilovaných spíše komerční než církevní charakter, a to nejen u nás v Evropě, ale především za oceánem. Kuriozitou je, že lidé v USA si právě v únoru říkají u oltáře nejčastěji své "ano", ale zároveň se v tomto měsíci i nejčastěji rozvádějí.
Také u nás se čtrnáctý únor a s ním spojený svátek všech zamilovaných docela dobře zabydlel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Astrides Astrides | E-mail | Web | 8. února 2008 v 17:02 | Reagovat

Ahojky, pěknej blog. Na mém blogu se můžeš zaregistrovat na soutěž o nej blogísek. Vaše výhra bude zveřejněna na mém blogu a rozšířena zpráva s odkazem na váš blog.I ty můžeš být vítěz :o)

Děkuji :o) Líbá Astrid :o*

PS: Máš to moc pěkně sepsaný moc se mi tu líbí :o) pokud by ti to nevadilo na mím blogu bych si tě dala do aktuálních odkazů;o)

2 Mar-yeah Mar-yeah | Web | 10. února 2008 v 19:07 | Reagovat

Já ten svátek ráda nemám, stejně ho vždycky strávím nakonec sama a je mi to jen líto... Navíc mi přijde dost o majetku a málo o lásce :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama