"V Hluboké zimě jsem konečně pochopil, že se ve mně skrývá nepřemožitelné léto." Albert Camus

Seznam Přání

21. února 2008 v 15:42 |  about books
Seznam Přání
Eoin Colfer
Počet stran: 216
V knize Seznam přání si tentokrát autor zvolil dívčí hrdinku, čtrnáctiletou Meg Finnovou. Meg byla obyčejná dívka, dokud jí nezemřela matka a otčím jí nezačal krutě znepříjemňovat život. Meg se mu rafinovaně pomstí, ale domů se vrátit nemůže a ocitne se ve špatné společnosti a na šikmé ploše. Po nepovedeném přepadení penzisty přijde o život - ukáže se však, že její duše je vzácný případ: zlo a dobro v ní jsou v naprosté rovnováze a není tedy jasné, zda má přijít do pekla nebo do nebe. Meg tedy dostane šanci vrátit se na zem a ?vysloužit si? nebe tím, že pomůže právě onomu přepadenému důchodci splnit jeho přání. Netuší ovšem, že s ním poleze přes zeď fotbalového stadionu, ocitne se s ním v oblíbené televizní talkshow a podnikne ještě celou řadu šíleností. A celou tu dobu peklo dělá, co může, aby mu Megina dušička neunikla.
Zábavné čtení pro milovníky černého humoru a fantasy. Vedle obvyklé Colferovy duchařiny nechybí příběhu o Meg napětí a sebeironie.
Možná, že vám to zní jako blbost, ale mě se to děsně líbilo a měla jsem to hned přečtený! Tuhle knížku můžu všem doporučit. Jo a nebojte, neí to s ňákým náboženským podtextem..:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Soldi Soldi | 21. února 2008 v 21:28 | Reagovat

to může být zajímavý :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama