"V Hluboké zimě jsem konečně pochopil, že se ve mně skrývá nepřemožitelné léto." Albert Camus

Únor 2008

Barvy řeknou víc..;-)

28. února 2008 v 15:15 Ten zbytek:)
Co o vás řekne vaše oblíbená barva?
Červená
,,
Červená je teplou stimulující barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, vitalitu, sílu života a energii. Lidé s oblíbenou červenou barvou rádi šíří po okolí svoji srdečnost, upřímnost a touhu po spravedlnosti, ale můžou se také nechat unést k tvrdohlavému prosazování svých omezených názorů až k agresivitě.
Žlutá
, ,
Je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. Napomáhá uvolnění, svobodnému vývoji a komunikaci při navazování kontaktů.
Modrá
,,
Patří ke studeným barvám, symbolizuje moře, nebe, klid ale i konzervatizmus a povinnosti. Přináší úspěch při jednání s úřady :)
Tmavě modrá - Je barvou spolehlivosti, míru a celkově uklidňuje. Zlepšuje schopnost se soustředit.
Světle modrá - Připomíná nekonečnost nebe, přináší inspiraci a dává nám pocit svobody. Vyjasňuje duši i ducha.
Oranžová
,,
Oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Stimuluje chuť k jídlu. Pomáhá proti depresím, nechuti a pesimismu. Vzbuzuje v nás zvědavost a chuť do dobrodružství. Označuje se za "sociální barvu", kterou mají rádi extroverti a společenští lidé.
Zelená
,,
Je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly. Lidé mající rádi tuto barvu budou více ochotní rozdávat lásku a pomáhat motivovat ostatní. Touží po obdivu a uznání.
Fialová
,,
Je to mystická barva, která je symbolem spirituality, duchovna ale i srdečnosti. Dodává sebedůvěru a jistotu. Vzniká sjednocením dvou opačných pólů, dvou kontrastních a energetických faktorů - modrým klidem a červenou pohonnou sílou, které se navzájem vyrovnávají. Pomáhá při meditaci a může mít až hypnotické účinky.

Ružová
,,
Vyvolává u ostatních náklosnost, něhu a chuť chránit. Symbol něhy, jemnosti a romantické lásky ... ale také nezralosti a naivity. Je označována jako barva srdce a obsahuje jemnější kvality červené.
Černá
,,
Je opakem bílé - symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. Černá je nejtmavší barva, vlastně bychom je za barvu ani neměli pokládat. Pokud jí někdo dává přednost, znamená to, že odmítá svůj úděl. Černá je barvou vzdoru a protestu.Přesto je oblíbenou barvou, která nám pomáhá neuzavírat se do sebe a neztratit v neklidném světě. Zvláštní obliba v této barvě může znamenat zvýšenou citlivost a tajnůstkaření.
Bílá
,,
Je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti,... ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů. Vyhání z hlavy zmatené myšlenky. Je chladivou barvou, která působí rozjasňujícím dojmem, zvětšuje prostor a napomáhá přemýšlení.
Hnědá
,,
Hnědá barva je spojena s představou tělesných požitků. Mají ji rádi ti, které ze všeho nejvíc zajímá jejich vlastní pohodlí, ale také lidé unavení a vyčerpaní, kteří touží po odpočinku. Barva trpělivých a spolehlivých lidí - barva země, pokory a askeze. Preferují ji lidé, kteří stojí nohama pevně na zemi a umí dobře hospodařit s penězi. Jedná se o všední, nenápadnou až nudnou barvu, která ale dokáže působit klidně a důvěrně.

Co nás čeká v Březnu

27. února 2008 v 21:10 news
Sem našla pár zajímavých událostí, co sou v březnu...
1. března- Den prasátek
8.března- Mezinárodní den žen
12.března- Den vstupu ČR do NATO
21.března- 1. jarní den / svátek poezie
22.března- Světový den vody
28.břazna- Světový den učitelů ( narozen J.A.Komenský)


Prohlídka dne..:)

27. února 2008 v 16:06 labirint duše...
Juhů..odpadá nám 6.hodina! Spustili jsme hromadný povyk..."půjdeme na exkurzi skleníku" ozvalo se do toho najednou..ano z toho chvilkového pocitu štěstí nás vytrhl hlas naší aní učitelky..
"Uhhhh?!" ozvalo se třídou znovu, naše malé, přepracované mozečku za boha nedokázali pochopit, co bysme zrovna mi (Potřeštění puberťáci..:D) dělali ve skleníku.." prohlédnete si jak se pěstují květiny a podobně.." nesl se dál hlas třídou, bohužel už nevnímán zbytkem..
O den později: Stojíme u kaufu před skleníkama a nevěřícně kroutíme hlavou. Jak nás sem ta baba vůbec dostala..myslím,že diskuzí o našich střevních potížích (viz. zeměpis , jen pro zasvěcené) to rozhodně nebylo. Ale zpět k nám. Napřed jsme byli zatáhnuti do květinářství = čti ,do království plné srandy, pro nás s bohatou fantazii..:D Poté, co jsme si na hlavě vyzkoušeli všechny květináče nás konečně pustili dál...:D
" ..sem se normálně nesmí! " unformuje nás vzrušujicím hlasem učitelka. Ploužíme se dál , do dveří s ozančením : svačina v 9:00 oběd 12:00. Poté , co kouknem na hodniky a zjistíme ,že čas na obě vyhlídky na jídlo jsme už prošvihli, seo5 věnujeme kytičkám..:)
Vypadá to tady trocha ja koncentrák, říkáme si všici.. Nádrž s plynem, výfuky plynu, káď s "kyselinou" , drtička na zbytky..?, boty , ponožky, rukavice, spoustu záhonů- kdoví co v nich je, hlína a hnojiva, trochu zrezlí nařadí , řeka na dohled - kdoví co v ní plave,atd..., že vám to nepřijde jako jasné známky koncentráku? Nám teda jo, dobře s trochou morbidní fantazie a s unaveným mozkem byste to viděli úpa jinak..brr rychle pryč odsud..
Zhodnotíme, že mimo negativních pocitů jsme si toho moc neodnesli a zamíříme do kaufu pro něco k snědku..a pro školní potřeby za kačku...:D

Skauting..:)

25. února 2008 v 16:47 skauting-bláznovství neb super zábava..
Nebuď IN buď OUT
Nebuď SKIN buď SKAUT!
Tohle by vám řekl určitě každý nadšený skautík...Jakožto i já z řad skautů to můžu potvrdit! Do skautu chodím už od roku 2000 a nemůžu si stěžovat! Našla jsme si tam kamarády jako nikde jinde, jezdíme na různý akce a prostě si užíváme. Bohužel musíme, ale hlavně v poslední době bojovat s těmi co si myslí, že to je blbost.. Nevím, proč ho lidé odsuzují...Asi proto, že neví co si mají pod pojmem skauting představit. A je historicky známí, že lidé se neznáma obávají, odsuzují ho a mnohdy si z něj dělají srandu...Uvedu vaše domněnky na správnou míru, nebo se o to alespoň pokusím nějakou vyčerpávající definicí ,což není vůbec jednoduché, neboť ani skauting není nijak jednoduchá záležitost.
 1. skauting je celosvětové výchovné hnutí
 2. životní styl- to znamená především být dobrým člověkem, o což je v dnešní době docela nouze
 3. život v přírodě- v souladu s přírodou, a poznávání přírody. "Skaut" totiž znamená "stopař": je to ten, kdo se umí dívat a vidět nesmírnou krásu přírody, která byla člověku dána, ale za kterou rovněž cítí zodpovědnost
 4. hra- na dobrodružství, na zálesáky či na indiány, ale později stále více hra na překonání sebe sama. Odměnou za vítězství v takové hře pak není jen nějaký diplom, nýbrž snad to nejcennější, z čeho se může člověk radovat: vědomí, že žiji svůj život dobře.
Jasně, tyhle definice jsou už trochu zastaralí, ale uznejte, nezní to dobře?! Snad každý by se ve stáří chtěl zamyslet a říct si: žil jsem dobrý život. A skaut se vám v tom snaží pomoct, popostrčit vás správným směrem a nakopnout do zadku, když jste si sebou až moc jistí..:) Ačkoliv zbytek a to jak se rozhodnete je už na vás..
Hele lidi, nejsme žádní: promiň broučku, promiň travičko, že po tobě chodím, jasný! Jsme prostě jen lidi, kteří dělají to co většina ostatních, jen prostě v přírodě. A ten kdo si v dnešní době nedovede představit život bez elektřiny, by si neměl z ostatních utahovat, ale napřed se pořádně zamyslet nad sebou!
Už párkrát se mi stalo, a určitě i některým jiným skautům, že jsme se s nějakým človíčkem.Pak jsme se nějak dostali k tomu, že chodím do skautu a on: Malej skautík! Pionýr! Ochránce přírody! ..hm fakt sranda! Takový lidi už neřeším, ale stejně mě to vadí. Nebylo by fajn jednou slyšet slova souhlasu a uznání?
Nesuďte lidi podle obalu, ale podle toho jací jsou uvnitř...
P.S. A nemyslete si , že skauti jsou kdovíjací slušňáci, někde se přece člověk zkazit musí.:D
-KH-

holiday ends..:(

24. února 2008 v 15:46 labirint duše...
Konec prázdnin už na mě začíná dolíhat..Jak mě se do té školy zas nechce..:( Já vím, škola základ života ; Je to pro vaše dobrou, to chcete být hloupí..?! Ozývá se mi v hlavě spoustu nejrůznějších pouček, ale proč to teda tak taky necítím? Pro lenivce, kteří kladou věškerý odpor vůči škole mám odpoveď na jednu zásadní a asi nejčastěji kladenou otázku: Proč musíme do školy..? Díky Marie Terezie, že jsi zavedla povinnou školní docházku, jsme ti moc vděční, že se nemusíme celý den válet!..:) Trocha ironie nikdy neuškodí že.. A teď si ještě vezměte, jak se zítra probudíte do toho šedivého rána, s příjemnou vyhlídkou na cestu do školy..Jak šlapete do kopce s těžkým nákladem na zádech...hmm
A pak jsou tu ještě ti, co jezdí autobusem, a škodolibě se šklebí kolemjdoucím, zatímco sedí na zadku v autobuse...
Pro ty tu mám pár obrázků, jejich oblíbeného prostředku hromadné dopravy, ať i ty lenochy navnadím na zítřejší ráno..:-P
Scénář vašeho zítřejšího dne:
1) Dnes v noci budete mýt zlé sny a budete se utápět v depresích z těch dvou slov: School bus budou se vám pořád oběvovat před očima...
2) Stejně se ,ale rozhodnete ráno vztát a jít na autobus..čekáte a on už se objevuje v zatáčce, i přes vaše kletby přijíždí...
3) Jsou jich, ale tuny a tvoří dlouhatánský žlutý řady, páč školáků je prostě moc..
4) Když budete mít štěstí, dostanete se i dovnitř a včas..! Neradujte se předčasně, stejně uvíznete v nějaké koloně..
5) Teď se ale dostáváte na rozcestí, co když budete mít smůlu..?!
a) Autobus vám prostě ujedet přímo před očima a řidiči je šum a fuk, že nestihnete školu!
b) V tom horším případě autobus tak tak stihnete, ale uklouznete a můžete se dostat pod jeho kola, možná to bude váš poslední obrázek , tak doufejte, že aspoň nenajel do bláta nebo něčeho horšího..
6) Pokud se, ale chcete vyhnout jakékoliv výše uvedené situaci, choďte prostě pěšky..:)

school..

24. února 2008 v 15:03 básničky
Hola hola volá škola,
se škodolibým úsměvem.
Jakmile za váma zapadnou dveře,
už nikdo nesmí ven!
Zas uvážou vás k lavici,
snad, abyste neutekli a poslouchali výklad učitele.
A vám už šibe v palici,
chjo... mě ta škola tak žere..:-/

jaký pán...

23. února 2008 v 16:03 news
Muž náhlásil kráděz auta. Ujel s ním jeho pes! :D
Neobvyklý případ údajné krádeže auta řešili tento týden policisté v kalifornském městě Azusa. Odcizení auta jim ve středu nahlásil Charles McCowan, který vůz zaparkoval u místní samoobsluhy. Policisté ztracené vozidlo poměrně rychle našli. A k překvapení všech se ukázalo, že "zlodějem" byl pes Max, kterého nechal řidič čekat na sedadle spolujezdce.

Co víme díky americkým filmům..

23. února 2008 v 15:43 Ten zbytek:)

Věci, které bychom nevěděli, nebýt amerických filmů:

 • Vzájemně se srazící auta téměr vždy musí vybouchnout.
 • Všechna telefonní čísla v USA začínají na 555.
 • Hlavní hrdina necítí bolest v okamžiku, kdy mu jeho protivníci způsobí zranění. Vždy jí projevuje až ve chvíli, kdy mu nějaká žena ošetřuje rány.
 • Součástí každého policejního vyšetřování je alespoň jedna návštěva striptýzového baru.
 • Cizinci mezi sebou hovoří anglicky.
 • Všechny postele mají speciální přikrývky tvaru L, které sahají ženě pod bradu a muži po pás.
 • Policejní komisař vždy suspenduje svého nejlepšího detektiva nebo mu dá na vyřešení případu 48, popř. 24 hodin. Čím méně na to má času, tím lépe.
 • Při nákupu potravin je třeba vždy koupit alespoň jednu francouzkou bagetu.
 • Pro většinu lidí není problém přistát s letadlem, když dostávají instrukce z řídící věže.
 • Klimatizační systém každé budovy je dokonalým úkrytem a nikoho ani nenapadne, aby Vás tam hledal.
 • Z každého okna v San Francisku je vidět dobře známý červený most přes řeku.
 • Všechny časované bomby jsou vybaveny velkým a čitelným displejem, aby každý věděl, kdy bomba vybuchne.
 • Cokoliv platíte, nemusíte se dívat do peněženky. Vždy se Vám přece podaří vytáhnout tu pravou bankovku.
 • Žena, která se nachází ve strašidelném domě, zjišťuje původ divných zvuků vždy oblečená v noční košili.
 • Jediná zápalka stačí na osvětlení místnosti velké jako jídelna v Koospolu.
 • I bezdomovci mají zuby bílé jako právě padlý sníh.
 • Každý, kdo se probudí ze zlého snu, sedí na posteli, leje z něj jako z konve a šíleně vzdychá.
 • Vždy se Vám podaří zaparkovat přímo před domem, který potřebujete navštívit.
 • Během rvačky, při které jsou využívána bojová umění, nehraje roli počet protivníků. Ti vždy trpělivě tancují okolo a naprázdno předvádí bojové pozice do chvíle, než hlavní hrdina vyřadí někoho z jejich předchůdců a na ně se konečně dostane řada.
 • Kdykoliv je někdo sražen úderem k zemi a upadne do bezvědomí,nikdy neutrpí otřes mozku, popřípadě jiné zranění.
 • Téměř každý zámek lze otevřít pomocí kreditní karty.
 • Zamykat automobil, popřípadě vytahovat okénko nebo střechu je zbytečné.
 • Ve večerních zprávách vždy vysílají reportáž, která se Vás týká, přesně v okamžiku, kdy zapnete televizi.
 • Ženy mají vždy vyholené nohy a podpaží, a to i ve filmech o době kamenné.
 • Mocné šéfky nosí do práce minisukně a dvanácticentimetrové podpatky.
 • Muži na vorech, pouštích, džunglích a podobných prodlužených pobytech nemusejí nosit žiletku, protože jim nerostou vousy. Protipól: když pijí, třídenní trniště jim vyraší do tří hodin.


Double pict - 0.7

23. února 2008 v 15:09 picty
některý sou fakt kráásny...:)

život v pohybu..:)

21. února 2008 v 21:34 news
News- Tři roky se dařilo Anthoneymu Delaneyovipřežívat na letišti Gatwick poblíž Londýna. Teď však bude využívat teplo a stravu věznice, poněvadž několikrát porušil nařízení úřadů, které mu vstup do areálu letiště zakazovaly.
Třiačtyřicetiletý nezaměstnaný kuchař přišel o práci v roce 2004. Po přestěhování do Sussexu se nedařilo Delaneyovi uživit, neplatil nájem a měl dluhy.
V roce 2006 úřady zakázaly bezdomovci pobyt na letišti i přilehlém nádraží. Zákaz vstupu do obou dopravních uzlů měl až do roku 2011. Jenže ihned po propuštění z vazby se kuchař na letiště vrátil.
Docela drsný tyjo..chudák člověk se dostal do blbé životní situace,stejně se ale divím že mu to prošlo..

face to face

21. února 2008 v 16:05 labirint duše...
Sem našla jednu bezva stránku...Po nahrání své fotky totiž zjistíš, jakým celebritám se nejvíc podobáš. Budete určitě dost překvapení..:D

Seznam Přání

21. února 2008 v 15:42 about books
Seznam Přání
Eoin Colfer
Počet stran: 216
V knize Seznam přání si tentokrát autor zvolil dívčí hrdinku, čtrnáctiletou Meg Finnovou. Meg byla obyčejná dívka, dokud jí nezemřela matka a otčím jí nezačal krutě znepříjemňovat život. Meg se mu rafinovaně pomstí, ale domů se vrátit nemůže a ocitne se ve špatné společnosti a na šikmé ploše. Po nepovedeném přepadení penzisty přijde o život - ukáže se však, že její duše je vzácný případ: zlo a dobro v ní jsou v naprosté rovnováze a není tedy jasné, zda má přijít do pekla nebo do nebe. Meg tedy dostane šanci vrátit se na zem a ?vysloužit si? nebe tím, že pomůže právě onomu přepadenému důchodci splnit jeho přání. Netuší ovšem, že s ním poleze přes zeď fotbalového stadionu, ocitne se s ním v oblíbené televizní talkshow a podnikne ještě celou řadu šíleností. A celou tu dobu peklo dělá, co může, aby mu Megina dušička neunikla.
Zábavné čtení pro milovníky černého humoru a fantasy. Vedle obvyklé Colferovy duchařiny nechybí příběhu o Meg napětí a sebeironie.
Možná, že vám to zní jako blbost, ale mě se to děsně líbilo a měla jsem to hned přečtený! Tuhle knížku můžu všem doporučit. Jo a nebojte, neí to s ňákým náboženským podtextem..:)

don´t smoke..:)

21. února 2008 v 15:30 news
Odpůrci kouření ve svém boji s cigaretami slaví ve většině zemí úspěchy. Jeden takový německý militantní nekuřák však nedokázal udržet emoce na uzdě ani u své vlastní lásky. Přítelkyně, která si před ním zapálila, ho svou závislostí tak naštvala, že proti ní vyběhl s hasicím přístrojem.
Když žena výzvu svého přítele, aby cigaretu uhasila, neuposlechla, rozhodl se pro radikální řešení. Během pár sekund byl celý byt kuřačky zdemolován a poset bílým práškem, i ona sama měla směs v očích i ústech.
Chudák holka , borec hold zvoli dost radikální metodu..:)
já teda kouření taky neschvaluju, ale i tak vám sem eště nějaký picty páč ty sou nice...:)

Boys

19. února 2008 v 20:50 Ten zbytek:)
Co si kluci myslí, a co říkají?
Nedávno jsme to někde našla a přišlo mě to docela vtipny, neberte to jako nějakou diskriminaci kluci, ale uznejte, není aspoň něco pravda?..:)
Teda jakože vy nechápete holky, my nechápem kluky, je prostě tak daný a někdy je to asi i lepší..:D Prostě sem jen chtěla říct, že ne všichni kluci jsou takový jako níže uvedení...tak ne že si to budete brat moc osobně, ale popřemýšlet byste mohli a dyštak písnite váš názor..
 • Ty jo nechtěla bys jít k nám?
.......Ať už jdeme rovnou na věc
 • Máš moc krásný oči
..........Tohle na ně platí, ne?
 • Ne já ti nedám číslo, zavolám ti sám
.........už tě nikdy nechci vidět
 • Nemůžu být pořád jenom s tebou
.......chci bejt s kámošema
 • Neviděli jsme se někde?
.......más opravdu,ale opravdu pěknou prdelku
 • V poslední době mám víc pohybu
........nefunguje mi dálkový ovladač na televizi
 • Opravdu bych tě rád víc poznal
........vsadil jsem se s klukama o flašku, že tě dostanu
 • To byl fakt super film
........bylo v něm spousta zbraní,rychlých aut a hrály v něm samý prsatý blondýny
 • Muž během nákupu: tohle se mi líbí víc
........tak už si konečně něco vezmi a pojď
 • Hezké šaty
........pěkný výstřih
 • Vypadáš napjatě, já tě namasíruju
........chci tě osahávat
 • Co se děje?
........nevím proč z toho děláš takovou vědu
 • Ne, ta holka se mi nelíbí, ty jsi hezčí.
........bože, ta má kozy! A ty nohy a zadek!!!
 • Opravdu? To jsem nevěděl!
........co si vlastně říkala?
 • Mám tě hrozně rád.
........jsi moc fajn ale nic víc po mě nechtěj
 • Teď jsem v časovým stresu, nemám na holky čas.
........najdu si holku až budu chtít sám, moc na mě tlačíš
 • Máš spálený záda.
........zkusím jí je namazat. Možná bude i něco víc
 • Ty si byla u kadeřnice.? Máš to hezký.
........to snad není pravda vypadáš úplně stejně
 • Tak to my musíš vyprávět. zítra ti zavolám.
........hlavně mi ted nic nevyprávěj musím jít
 • Jé nezlob se ale právě začal fotbal. Zavolám ti později jo.?
........málem jsem kvuli tobě nestihl začátek
 • ale né dochází mi baterka. Zavolám ti pak ju.?
........voláš nevhod mám tu právě plno kámošů

ve středu

19. února 2008 v 19:41 news
V noci ze středy na čtvrtek nastane úplné zatmění Měsíce. Měsíc projde zemským stínem mezipůlnocí a ránem, takže k pozorování si bude nutné přivstat asi ve tři...:)
Příští úplné zatmění Měsíce bude z území ČR pozorovatelné až 15. června 2011! Na částečné zatmění se můžeme těšit už 16. srpna letošního roku.
Takže si udělejte kafe, teple se oblečte a běžte pozorovat..Jo a nezapomeňte baterku, páč bude úúúplná tma..:)

Úžasný Obrazy Z Heroes

16. února 2008 v 11:06 Heroes
Tak tyhle obrazy kreslí Isaac Mendez, ten co maluje budoucnost, a sou úpa úžasný..!!!
no posuďte sami:

holidayyy

15. února 2008 v 15:19 labirint duše...
Juchů prázdky! Už jsem se nemohla dočkat, jsem byla už unavená atd..prostě prázdky musí být..:) škola se dnes neuvěřitelně vlekla jo a kámoška jěště dostala úpa drsnou škytavku.. : paní učitelko ...ŠKYT!..co máme...ŠKYT..dělat..:D tak sme se aspoň nasmály.. A navíc ještě jaký je dnes počasí..chvílu svítí sluníčko, chvílu sněží a je kosa..si snáma asi zahráva bo jinač nevím...
No každopádně ony dlouho očekávané prázdniny jsou konečně tady! Už víte co budete dělat..? Já budu relaxovat jak se dá..:D a pak taky samozřejmě někde pryč, což je celkem v rozporu, ale tak nevadí...stihnout se dá všechno..:)
Tak všem přeju ty nej prázdky!!! A já mízím veen..:)

beer or water

15. února 2008 v 15:10 news
a co pijete vy?:D