"V Hluboké zimě jsem konečně pochopil, že se ve mně skrývá nepřemožitelné léto." Albert Camus

Heroes

28. ledna 2008 v 17:19 |  Heroes
O čempak to je:
Po celém světě se začínají objevovat lidé se zvláštními schopnostmi. Na první pohled obyčejní : programátor, hodinář, malíř, policista, ošetřovatel. Ale zdání klame: mají schopnosti cestovat časem, prostorem, číst myšlenky, jsou nezranitelní...Jako v každém správném seriálu jsou zdě hrdinové dobří a zlí. Hlavní zápletkou je hrozící nebezpečí zničení New Yorku atomovým výbuchem, kterému musí Hrdinové zabránit.
Seriál pochází z pera Tima Kringa a měl premiéru 25. září na stanici NBC.
;-)... Na rozdíl od Ztracených nebo Útěku z vězení nejsou Hrdinové určeni pro každého. Ba naopak, většina lidí je asi shledá infantilními, nadměrně fantaskními nebo ještě třetím cizím slovem, kterým si recenzent dokáže svou intelektuální nadvládu. Ale pro ty, ve kterých ještě pořád přežívá na kapačkách ono malé dítě a pro ty, kteří spí v pyžamu se Supermanem a chodí ve slipech s Incredible Hulkem ... pro ty se Hrdinové stanou srdcovou záležitostí.

Nějaké z hlavních postav: (je jich stráášně moc, takže napíšu jen o těch nejhlavnějších):
Claire Bennet - Hayden Pattetiere
Schopnosti: Regenerace- Nezranitelnost
Postava vHrdinové: Mladá roztlezkávačka, které se snadno zacelí každá rána. Ze začátku si úmyslně způsobuje různá poranění, aby poznala své možnosti. Adoptovala ji nová, dobře založená rodina, v níž se , ale také vyskytnou nějaké problémy..
Hiro Nakamura - Masi Oka
Schopnosti: Ohýbání časoprostoru
Postava v Hrdinové: Mladý japonský programátor, který zjistí, že má schopnost ovlivňovat čas a prostor.Ač je velice skromný, rád by se stal velkým hrdinou. Miluje seriál Star Trek:). Cestuje se svým přítelem Andem.
Peter Petrelli - Milo Ventimiglia
Schopnosti: Dokáže absorbovat schopnosti jiných, aniž by chtěl.
Postava v Hrdinové: Peter je mladší bratr Nathana. Pracuje jako ošetřovatel (zdravotní sestra) lidí s nevyléčitelnými chorobami. Pokud je v blízkosti nějaký jiný "Hrdina" dokáže přijmout jeho schopnost a to aniž by sám chtěl. Ze začátku neumí sám tyto schopnosti vyvolat a má je tedy jen v přítomnosti Hrdinů. V dalších dílech se naučí ovládat všechny schopnosti, se kterými přijde do styku. Díky těmto schopnostem se stává nejdůležitějším hrdinou. V seriálu se Peter zamiluje do Simon, dcery jednoho pacienta o kterého pečuje.
Matt Parkman - Greg Grunberg
Schopnosti: Čtení myšlenek
Postava v hrdinové: Matt je obyčejný policista, který se snaží stát detektivem. Svou schopnost číst myšlenky poznal při záchraně jedné ze Sylerových obětí. Rozpadá se mu manželství a poznává , že čtení myšlenek může být velice nepříjemné.
Isaac Mendez - Santiago Cabrera
Schopnosti: Vize budoucnosti
Postava v Hrdinové: Ne příliš talentovaný umělec po použití drog vidí budoucnost. Spočátku chodí se Simone, ale do té se zakouká i Peter Petrelli. Obrazy, které díky své schopnosti namaluje, ovlivňují děj příběhu. V průběhu první série se naučí malovat budoucnost i bez drog.
Niki Sanders - Ali Larter
Schopnosti: Změna osobnosti - Nadpřirozené síla
Postava v Hrdinové: Matka hrdiny Micah(její syn umí komunikovat s přístroji) a manželka DL( ten umí procházet zdmi atd.). Trpí psychickou poruchou rozdvojení osobnosti, při které se proměňuje v super silnou Jessicu, která dokáže trhat lidi holýma rukama. Jessica je učiněné zlo. Dokáže zacházet s palnými zbraněmi a předvádí zajímavé bojové chvaty. Niki Jessicu nenávidí, protože jí působí mnohé potíže.
Nathan Petrelli - Adrian Pasdar
Schopnosti: Létání
Postava v hrdinové: Starší bratr Petera ,se snaží stát kongresmanem. O své schopnosti ví již od autonehody, kterou měl se svou ženou. Jeho politická kariéra je pro něj vším a proto se nebojí spolupracovat třeba i s mafiány. V seriálu nepůsobí sympaticky, ale je pro děj první série nesmírně důležitý.
Dr. Mohinder Suresh - Sendhil Ramamurthy
Schopnosti: Bez schopností
Postava v Hrdinové: Mohinder je Indský genetik. Jeho otec, také genetik, měl teorii o vývoji lidstva a o změnách v genetickém kódu. Objevil způsob, jak najít jednotlivé hrdiny a odlétá do USA, aby je vyhledal. Bohužel je krátce po příletu do USA zavražděn, a tak Mohinder letí do Ameriky, a by zjistil, co se jeho otci stalo.
D.L. Hawkins - Leonard Roberts
Schopnosti: Procházení pevným materiálem
Postava v Hrdinové: D.L. je otec Micah a manžel Niki Sanders (oba jsou také hrdinové, zmínka o nich je o něco výš). Je obviněn ze zločinu a je na útěku, díky své schopnosti je pro policii nepolapitelný. Niki je o jeho vině přesvědčená , ale Micah věří, že je jeho otec nevinný.
Gabriel Sylar - Zachary Quinto
Schopnosti: Jeho hlavní schopností je, že ví, jak věci pracují. Zabíjením ostatních hrdinů se dostává k dalším schopnostem a má jich tak několik. Jeho první a zdá se, že nejvíc vyvinutou schopností je telekineze.
Postava v Hrdinové: Pracoval jako hodinář, dokud mu prof. Surash neukázal jeho pravý potenciál. Jméno Sylar si vybral náhodně (jmenuje se tak jedna firma, která vyrábí hodinky.) Nyní se zabývá hlavně zabíjením ostatních hrdinů.
Simone Deveaux - Tawny Cypress
Micah Sanders - Noah Gray-Cabey
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peggy Peggy | Web | 28. ledna 2008 v 20:01 | Reagovat

Jojoo , Heroes jsou po dlouhý době novej seriál, kterej mě dost zaujal =o)

2 Velký X Velký X | Web | 18. listopadu 2008 v 20:52 | Reagovat

Heroes seduju na netu :-) Skvělej seriál...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama