"V Hluboké zimě jsem konečně pochopil, že se ve mně skrývá nepřemožitelné léto." Albert Camus

Leden 2008

Heath Ledger

30. ledna 2008 v 15:08 news
Věnováno Heathovi Ledgerovi, byl to bezvadnej herec a měla jsem ho ráda, je to veliká škoda..:-( tak sem o něm dám pár informací, abyste aspoň trocha věděli o koho se jedná..
Heath Ledger
(4.4.1979 - 22. 1. 2008)
Heath Ledger se narodil v australském Perthu. O herectví se začal zajímat už když chodil na základní školu Guilford. Své první herecké zkušenosti získal působením v Guildfordském divadelním souboru. Brzy poté se začal objevovat v několika australských televizních show. Koncem loňského roku se rozešel se svou partnerkou, rovněž herečkou Michelle Williamsovou, z jejichž vztahu vzešla nyní dvouletá dcera Matilda.
Později si zahrál v historickém televizním seriálu Řev .Objevil ve filmové pohádce Tlapka. V krimikomedii Ruce pryč! a v komedie Deset důvodů, proč tě nenávidím. Dále hrál ve filmech: Patriot, Příběh rytíře, Ples příšer, Čtyři pírka, Kletba bratří Grimmů, Legendy z dogtownu, Zkrocená hora, Casanova, a ve spoustě dalších..
Dne 22.1. 2008 zemřel, zřejmě na předávkování léky na spaní. Jeho rodina však tuto verzi odmítá. V jeho newyorském bytě ho našla masérka, přivolaný lékař už mu nedokázal pomoci :-(.
tady je odkaz, najdete tam nějaké podrobnosti o jeho smrti i o něm... http://www.novinky.cz/clanek/131400-zemrel-herec-heath-ledger-ze-zkrocene-hory.html

Krutá pravda..

29. ledna 2008 v 21:10 citáty a moudra
"Jsem tu dobře? Narodil jsem se u slušných lidí? Ve slušném století? Nevedu náhodou válku? Je tady zrušeno otroctví? Mám správnou barvu kůže? Vhodný původ? Smím dýchat? Tak děkuju." Aškenazy

Rodinné poučení...

29. ledna 2008 v 17:26 citáty a moudra
Jak vždycky Můj bráška říkává:
Kdybych chtěl žertovat, řeknu:
" Přijde kytka do baru, a barman se ptá: Co tak zvadle? "

*poker*

29. ledna 2008 v 16:59 labirint duše...
Poker...přesně tak..stal se teď naší třídní mánií, naším koníčkem, a myslím že můžu říct, že i naší drogou. Bohužel, ale nikdo z nás nepatří do řad milionářů, začínáme se sirkama..:D
Někteří se i přesto do sirek zamilovali. Vidí v nich žluté chechtáky..:).Chovají si je v náručí, jako novorozeně, usmívají se, mluví na ně a syslí si jich pořád víc a víc, ano, stali se z nich chamtivci!
Může me být jen rádi, že doposud neobjevili ono kouzlo ohně a nestali se z nich pyromani!
No, ale z5 k těm chamtivcům. Jak to říct , pro vítězství jsou ochotni udělat vše. A když vyhrají, své sirky si strčí do pytlíčku..a mávají vím s nimi před obličejem.. No to přeháním, ale jen malinko, trošičku, fakt! Asi to bude tím ,že Standovi závidím včechny ty sirky, páč já chudý student nemám na nové..:-(
A jak jsme se k tomu vlastně dostali? Matikářka nám prozradila, že dnes nás použijí k nějakému výkumnému účelu- testy CERMAT. Jn ,náš úkol zpočíval jen v tom, povolat všechny své mozkové závity a vyplnit nějaký papíry za určitej čas.
Byla tam matika,čejina a všeobecky... No a mezi tím jsme měli dlouhatánský přestávky, aby si naše ručka odpočala. Tak jsme pařili..! :-)
Jako nejlepší hráči se ukázali Lukin, Omar, Standa a samozřejmě nesmím zapomenout na Marťu..
A Největšími inteligenty ve vyplňování testu se stávájí...To až příště, páč se to eště neví, ale sázím si na naše třídního génia Omara..
Tak čágos bágos ,všem hráčům pokeru..:-)

v noci..

28. ledna 2008 v 21:56 Supernatural
Jak už jsem sem dřív psala ,o jednom seriálu- supernatural nebo lovci duchů , jak chcete. No tak jsem prošvihla jeden perfektní díl. Jednou už jsem ho viděla a děsně se mě líbil, ale přece jen jsem se nepřinutila vstat asi v pul 1 ,a to jěště v nedělu..:-( Chjo..nechápu jak to můžou dávat v tak blbej čas, si myslí že lidi nikdy nespí?! No, nebudu se zbytečně rozčilovat, radš sem dám něco o tom dílu ať aspoň víte, o čem to tady melu..:-)

čas...

28. ledna 2008 v 20:13 citáty a moudra
"Čas je to ,co brání věcem ,aby se stali všechny naráz." Grafity

Heroes

28. ledna 2008 v 17:19 Heroes
O čempak to je:
Po celém světě se začínají objevovat lidé se zvláštními schopnostmi. Na první pohled obyčejní : programátor, hodinář, malíř, policista, ošetřovatel. Ale zdání klame: mají schopnosti cestovat časem, prostorem, číst myšlenky, jsou nezranitelní...Jako v každém správném seriálu jsou zdě hrdinové dobří a zlí. Hlavní zápletkou je hrozící nebezpečí zničení New Yorku atomovým výbuchem, kterému musí Hrdinové zabránit.
Seriál pochází z pera Tima Kringa a měl premiéru 25. září na stanici NBC.
;-)... Na rozdíl od Ztracených nebo Útěku z vězení nejsou Hrdinové určeni pro každého. Ba naopak, většina lidí je asi shledá infantilními, nadměrně fantaskními nebo ještě třetím cizím slovem, kterým si recenzent dokáže svou intelektuální nadvládu. Ale pro ty, ve kterých ještě pořád přežívá na kapačkách ono malé dítě a pro ty, kteří spí v pyžamu se Supermanem a chodí ve slipech s Incredible Hulkem ... pro ty se Hrdinové stanou srdcovou záležitostí.

about love..

27. ledna 2008 v 21:26 citáty a moudra
" Lásku snadno najdeš, lehko ztratíš a těžko zapomeneš."
"Žena po které touží někdo jiný, hned stoupne v ceně." E.M.Remarque
"Neběhejte za ženami, abyste se nesrazili s těmi , kteří od nich prchají." D.Radovic
" Láska je větší než příval slov, o lásce se nediskutuje,láska je."
"Z lásky k sobě žijeme, z lásky k jiným umíráme."

death is all around us..:(

27. ledna 2008 v 20:44 labirint duše...
Smrt je všude kolem nás.
Nikdy jsem si to neuvědomovala, nikdy jsem se tím nezabývala, ale vzhledem k událostem, co se přihodily, jsem nad tímhle tématem začala víc přemýšlet a musím uznat ,že je to pravda...
Ať už nad ní přemíšlíte míň nebo víc ,jednou stejně přijde. Nevyberete si čas ,protože ona nezabíjí podle vašeho plánu, má svůj vlastní.. Její seznam zahrnuje vaše jméno, ale né vaše vlastnosti, čím jste byli nebo co jste chtěli být, nezná vás,neví jaký jste byl člověk..smrtka se o vás nezajímá ,dělá jen svou práci...
Ale co na to člověk. Někteří to čekají, někteří si život vezmou sami, a někteří si myslí, že se jim to přihodí až budou staří, smíření se smrtí. Já si myslím, že s tím se jen tak smířit nejde. Ani staří lidé se stím nesmíří i když na to měli celý život, prostě to nejde. Lidé mají v mysli zakódovaný pojem smrt ,jako konec, konec všeho, co jste doposud brali jako samozřejmost, a kdo by se chtěl toho všeho vzdát...?!
A na co asi člověk před smrtí myslí..? Pro mě by třeba bylo důležité..ehm...něco po sobě zanechat, něco,aby se na mě nezapomnělo, odkaz do budoucna...a aby na mě lidé vzpomínali hlavně v dobrém a taky , aby se moc netrápili...atd...ale každý chce asi něco jiného..
jo a zajímalo by mě, jestli věříte takovým těm řečem o tunelu ,světle apod....?
no projistotu: Když uvidíte tunel, nechoďte za světlem...:)

daleká cesta...:-D

26. ledna 2008 v 21:08 labirint duše...
Jelikož byl pátek, svítilo sluníčko, řekly jsme si, že je načase si vyrazit někam na výlet...
Jeli jsme 4 skautice- já, Marťa, Kikča a Peťa
No, já teda chtěla hlavně napsat o mé a Martinčiné cestě na autobusovej nádr... Jelikož jsme vyrazili pozdě, nasadili jsme ostré tempo a stihli jsme to..
Díky bohu za vlak! My totiž došli jen na vlakovou zastavku do města, odkud jsme nasedly na vlak a asi na 3 minuty se stali černými pasažéri, když už bylo načase vystupovat- na hlavním nádru. Odtud to pak už byl jen kousek na autobusák, kde na nás už čekal zbytek...:)
Jeli jsme do 3ebrova a odtam do takovýho hnusnýho kopce áááž do vranova. Také malé vesničky, kde byla animovaná mše..jakože s rockovou hudbou atd..
Jelikož jsme měli ještě čas, usadily jsme se v místní hospůdce, kde jsme si dali úžasnou česnečku a něco na zahřátí..;.) mňamka...
a pak jsme se vydali do místního óóópravdu vysoce položeného kostela. Tolik schodů po hromadě jsem snad ještě neviděla..:) jakože mě osobně výsledek maličko zklamal, ale výlet to byl suprovej....:)
P.S.: už se těším na další cestu vlakem..:D

strašák (scarecrow) - 0.3

26. ledna 2008 v 20:42 picty
Strašák...podivné stvoření. Jejich postavy jsou opředeny tajemstvím..kdo ví kdy a proč vlastně původně vznikli..? Asi proto, že o nich víme tak málo, se používají do děsivých filmů jako příšerky , které dříve či později ožijí. Nebo k tomu jak se strašáci dávájí na pole, aby odháněli ptáky a jinou havěť, máte dojem, že to pomáhá.?! Já myslím, že ne, sám strašák je totiž neuvěřitelně přitahuje, místo toho aby se ho báli...Chudák takovej strašák, je pořád na té stejné tyčce, na tom stejném poli ,nic se tam neděje..a on na tom rozsáhlém poli, jak tam tak stojí vypadá strášně osamělě.. tak sem dám pár obrázků těch tajemných postav...

about friends..

24. ledna 2008 v 21:18 citáty a moudra
"Nikdy nic nevysvětluj! Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám i tak neuvěří." J. Sekera
"Jen lidi s kterými jsme na jedné lodi nás mohou hodit přes palubu." F.R.
"Špatný přítel je jako stín, za slunečného počasí se ho nezbavíš,ale když se zamračí nenajdeš ho."
"Nepomáhá nám tolik pomoc našich přátel, jako jistota, že by nám pomohli." Epikuros
"Snadno přátelům promíjíme chyby, pokud jimi nepostihují nás." F.Rochefoucald
"Přáteli zůstávají lidé,kteří na sebe nevědí nic nebo všechno." Richter
"Nepodezírejte své kamarády z toho,že jsou horší než vy.Dost na tom, že jsou stejní jako vy."

chjo...

24. ledna 2008 v 13:05 citáty a moudra
" Život není spravedlivý, je jenom spravedlivější než smrt, to je všechno."
věnováno památce naší paní učitelky...:´-(
(for our english teacher..- myslím že by byla ráda kdyby to bylo anglicky...)
I přesto, že už ji nebudeme potkávat, tu navždy zůstane s námi. V našich vzpomínkách....

Only one way...

23. ledna 2008 v 16:46 citáty a moudra
Ne všichni ti, co bloudí, jsou ztraceni. J.R.R.Tolkien

botky...

23. ledna 2008 v 16:04 citáty a moudra
Tak ubohé, a tak prázdné boty, ve kterých nikdo není...

stairs - 0.2

23. ledna 2008 v 15:38 picty
schody..:) Obrázky schodů se mně děsně líbí nevím ani proč, ale prostě mají něco do sebe.. kdo ví kam vedou - na lepší místo,do jiného světa?Asi ne, ale stejně se mě ty obrázky vážně líbí..:)

divadlo..:)

23. ledna 2008 v 11:37 labirint duše...
5...4...3...2...1...tadááááááááá a zvedá se opona. Sedím v divadle. Jj přesně tak,já městský tip jsem navlečen do společenskýho a poté do divadla. Jeli jsme se školou asi v 5 ,včera.. Představení se jmenovalo myslím Tajemství pralesa a bylo to podle knížky od Julese Verna. Poté, co jsme zhodnotili, že to byl geniální spisovatel, když předem odhadl, že budou ponorky s skafandry atd.,jsem také museli uznat že se čtením jeho knížek už je to horší. Pořádně jsme si provětrali zadky a usedli na svá místa smíření s tím , že budem teď stráášně dlouho sedět. Představení bylo o jednom chlápkovi, který byl neprávem obviněn z vraždy a krádeže atd...nechce se mě to popisovat bylo by to na dlouho..:) takže abych to shrnula, představeníbylo vcelku fajn a navíc nám odpadlo odpoledko co víc si může obyčejný člověk přát..:)

Wanted: Botofil..:D

22. ledna 2008 v 15:12 labirint duše...
Z důvěryhodných zdrojů, jsem se jednoho krásného dne, dozvěděla onu kuriozní zprávu, která otřese základy celého světa! Ano, vím ,že to zní neuvěřitelně, ale v blansku se nám oběvil botofil! Přesně tak úchyl přes boty..:D Indície a fakta, které jsme celé týdny ignorovali, se najednou zdála být tak jasná. Už prostě nešlo jen nečině přihlížet...museli za nás promluvit naše činy!:D

PB - to co jste určo nevěděli..:)

21. ledna 2008 v 21:35 Prison break
1) něco o tetování:
O tetování hlavního představitele (Michael Scofield si nechal vytetovat plány vězení přímo na tělo, aby je měl stále k dispozici) se postaral umělec na slovo vzatý, Tom Bergem . Trvalo 4,5 hodiny nanést na tělo Wentwortha jeho tetování.V jednom rozhovoru prozradil, že kdyby si někdo nechal toto tetování udělat ve skutečnosti, zabralo by to zřejmě přes 200 hodin čisté práce. A dokončení by trvalo přibližně čtyři roky, kvůli velké bolesti. A na kolik by vlastně přišlo? V přepočtu na půl milionu korun českých!
2) kde se natáčelo:
když věznice Fox River skutečně existuje, seriál se natáčel v opuštěných prostorách nápravného zařízení Joliet Prison ve státě Illinois v USA. Věznice byla v provozu od roku 1858 do roku 2002.
Scény z cely, ve které tráví své poslední dny Lincoln Burrows (Dominic Purcell), se odehrávají v bývalé cele sériového vraha Johna Wayne Gacyho. Ten byl odsouzen a později popraven za únos a vraždu 33 mladých chlapců.
před:
,
po:
,
3) o trestu smrti:
Ve státě Illinois, kde se děj odehrává se nepoužívalo k trestu smrti elektrické křeslo, ale smrtící injekce. Pro větší efekt ale filmaři vsadili na křeslo. Momentálně je ve státě Illinois pozastaveno vykonávání trestu smrti.
4) parodie na prison break: No je jich hodně ,ale to je asi normalni..:), tak vám sem na jednu z nich dám odkaz: http://www.prison-break.cz/files/prison_yo_CZ.swf

avatars

20. ledna 2008 v 21:49 Supernatural
Sam a Dean:
car:
John:
Dean:
Sam: